Debata edukacyjna ZNP "Szkoła na 6!"

Rejestracja i udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny.
Uczestnik
Rejestracja zakończona 29.08.2019 10:00
zakończona

Szanowni Państwo!

Od miesięcy w środowisku działaczy i ekspertów edukacyjnych, w organizacjach i instytucjach oświatowych, w związkach zawodowych i w szkołach toczą się dyskusje nad przyszłością polskiej edukacji. Z wielu organizacji płyną apele o stworzenie forum, na którym mogliby się spotkać praktycy i specjaliści i gdzie można byłoby wspólnie przedyskutować propozycje, jak odwrócić negatywne tendencje, jak doprowadzić do tego, by polski system edukacji sprostał wyzwaniom XXI wieku, kształcąc odpowiedzialnych, kierujących się zasadami demokracji i ufających we własne możliwości obywateli.

Debata edukacyjna „Szkoła na szóstkę” odbędzie się w przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, 31 sierpnia 2019 roku, w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie przy ul. Smulikowskiego 6/8 (sala kolumnowa).

Honorowym gościem tego spotkania będzie Andreas Schleicher, który kieruje Dyrekcją ds. Edukacji w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Andreas Schleicher zainicjował i nadzoruje Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA).
9.00 – 9.30 -  Rejestracja uczestników
9.30 – 9.35 - Otwarcie konferencji Sławomir Broniarz, prezes ZNP
9.35 – 10.15 - „Co oznacza edukacja światowej klasy widziana oczami badaczy i praktyków?” Andreas Schleicher, OECD Prezentacja najnowszej książki A.Schleichera „Edukacja światowej klasy”
10.15 – 10.35 - „Polska polityka edukacyjna wobec światowych trendów” dr Maciej Jakubowski, prezes fundacji Evidence Institute